10. listopada 2017r.
Dzisiaj ukazała się nasza nowa płyta zatytułowana "Kryminał".
Jedenaście premierowych piosenek (jedna z nich - Kryminalny - jest w dwóch wersjach) plus kower zespołu Dzień Kobiet. Nagraliśmy ją sami, bez udziału gości. Wokalnie zadebiutował tym razem nasz basista - Maciej Kręc! Płytę nagraliśmy w studiach Radia Poznań, a dźwięki rejestrował i miksował Joachim Krukowski. Szata graficzna to dzieło Radka Wąsowicza i Pawła Kuśnierka. Szczegółowy opis płyty znajdziecie w dziale Dyskografia.
Dzisiaj też byliśmy gośćmi Akademii Rozrywki w radiowej Trójce. Gospodyni audycji - Natalia Grzeszczyk - rozmawiała z Jaromim i Robertem oraz zaprezentowała aż cztery piosenki z "Kryminału"! Link do Audycji!Płytę można już zamówić w:
Empik, Merlin.pl, a także w sklepie dystrybutora: Rockers.pl.
Dostępna będzie w sieciach: Saturn, Media-Markt i Kolporter.
23. października 2017r.
Rozpoczynamy promocję naszej nowej płyty zatytułowanej "Kryminał".
Dzisiaj w stacjach radiowych w Polsce i na portalu Youtube premierę ma pierwszy singiel promocyjny z piosenką "Kryminalny". Singiel będzie dostepny tylko w formie elektronicznej. Dokładny opis znajdziecie w dziale DYSKOGRAFIA. Grafika to dzieło Radosława Wąsowicza, naszego nadwornego pana od okładek.Blues Flowers - Kryminalny (official audio) - na YouTube
15. marca 2017r
Nakładem wydawnictwa AGORA ukazała się książka Mirosława Wlekłego "Tu byłem. TONY HALIK". W rozdziale zatytułowanym "Nie będę grzecznym chłopcem" (CZĘŚĆ 1. TONY 1974-1998) na stronach 136-138 zostało opisane krótkie, acz owocne spotkanie Tony Halika z zespołem Blues Flowers. Spotkaliśmy się na planie teledysku kręconego dla Muzycznej Jedynki do piosenki "Nie będę grzecznym chłopcem". W książce Mirosława Wlekłego znajduje się zabawny opis tego spotkania, pełny tekst piosenki autorstwa Jaromiego i zdjęcie z planu teledysku przedstawiające Halika z muzykami zespołu. Jak powiedział nam autor biografii, jest to jedyne znane mu spotkanie Tony Halika ze światem muzycznym!"Tu byłem. TONY HALIK", Mirosław Wlekły
Wydawnictwo AGORA, Warszawa 2017
Wydanie 1, 480 stron
16. stycznia 2016
W celu wydania kolejnej naszej płyty, rozpoczęliśmy sesję nagraniową w Sudiu im. Krzysztofa Komedy, w Radio Merkury Poznań. Tym razem przyjęliśmy założenie, że nie zapraszamy do tych nagrań żadnych Gości, a co za tym idzie, wszystkie partie wokalne oraz instrumentalne, wykonujemy sami. Nagramy 11. nowych utworów, plus jeden cover.
Fotorelacja w Fotogalerii - Zapraszamy do Zwiedzania!
17. czerwca 2015
Wzięliśmy się w końcu do roboty! Od marca spotykamy się i aranżujemy piosenki z myślą o nowej płycie. Próbujemy u naszego basisty Macieja Kręca w Luboniu (rodzinę i sąsiadów przepraszamy!). Najważniejsze, że jest dużo energii i chęci do pracy:) Przygotowujemy 11 piosenek, więc prawdopodobnie płyta będzie krótsza od poprzednich. Stylistycznie - nie mamy pojęcia, co z tego wyjdzie:)


Zrobiliśmy sobie kilka zdjęć na próbie, żebyście zobaczyli, jakie z nas stare dziady, ha, ha, ha. Ale jeszcze nam się chce. Pazdrawljajem!


22. kwietnia 2011
Nagranie zespołu Blues Flowers "Moda na loda" ukazało się na dwupłytowej składance pt. "Bez cenzury" wydanej przez firmę Magnetic Records. Wydawnictwo miało premierę 22. kwietnia i dostępne jest we wszystkich sklepach muzycznych w Polsce. Dystrybutorem jest Universal Music Polska. Pierwotnie nagranie ukazało się w 2003 roku na płycie Blues Flowers "Spoko wodza" (Flower Records, FCD 003). Na składance "Bez cenzury" zdominowanej przez wykonawców rockowych, "Moda na loda" jest jedynym bluesowym nagraniem.Od wydawcy:
"Bez cenzury" - są utwory w polskiej muzyce rockowej, które mimo niekwestionowanych walorów muzycznych nie są emitowane w radiu. Powodem są "niecenzuralne" treści i wyrazy. Na płycie bez zbędnej kontroli zostały zebrane wszystkie "mocne kawałki", które na to zasługują. Wśród wykonawców: Kury, Piersi, Pogodno, Big Cyc, Pudelsi, Kobranocka, Formacja Nieżywych Schabów, Afrokolektyw, Atrakcyjny Kazimierz, Blues Flowers.

"Bez cenzury", Różni wykonawcy
(JEWELCASE) P&C 2011 Magnetic Records/Universal Music Group
Nr katalogowy: 2770919 (2CD)
Dystrybucja: Universal Music Polska


21. kwietnia 2010
Nagranie zespołu Blues Flowers z Magdą Piskorczyk "Nie będę grzeczną dziewczynką" ukazało się na trzypłytowej składance pt. "Smooth Jazz po polsku" wydanej właśnie przez firmę MTJ. Wydawnictwo miało premierę 21. kwietnia i dostępne jest w sieci EMPIK. Pierwotnie nagranie ukazało się w 2003 roku na płycie Blues Flowers "Spoko wodza" (Flower Records, FCD 003) i trzeba wspomnieć, że w nagraniu udzielili się gościnnie również: Bartek Szopiński (Hammond) i Maciej Sobczak (gitara dobro slide). Na albumie "Smooth Jazz po polsku" jest to jedyne bluesowe nagranie, i ma teraz szansę dotrzeć do zupełnie innego grona odbiorców, bo Blues Flowers pojawia się tu, obok takich wykonawców jak: Mieczysław Szcześniak, Grzech Piotrowski, Button Hackers, Krzysztof Ścierański, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Wojciech Pilichowski, The Globetrotters czy Groovin' Heades & Krzysztof Popek, w zupełnie innym kontekście.Wyboru nagrań dokonał Marek Wiernik, i tak pisze w słowie wstępnym:
"Przekazuję w Państwa ręce bardzo fajne płyty. Od razu trzy krążki z ładnymi, polskimi piosenkami. A skąd w tytule smooth jazz? To modny termin, a przy tym pojęcie szalenie kontrowersyjne, wywołujące dreszczyk emocji, zarówno wśród zwolenników gatunku, jak i prawdziwych jazz fanów, traktujących tę muzykę z przymrużeniem oka... Pomyślałem sobie, że zredagowanie kolejnej kompilacji z udziałem światowych gwiazd byłoby zajęciem banalnym i jednak mało ambitnym. No to podniosłem sobie poprzeczkę. Zachciało mi się pracować tylko z polskimi wykonawcami. Wyzwanie okazało się planowo trudne, ale i podniecające. Mam nadzieję, że Państwo przynajmniej od czasu do czasu podzielą ze mną to uczucie..."

"Smooth Jazz po polsku", Różni wykonawcy,
P&C 2009 MTJ, CD 90170 (3CD)
Koncepcja albumu i wybór nagrań: Marek Wiernik
Projekt graficzny: Krzysztof Koszewski


13. lutego 2009
Akademia Fonograficzna ogłosiła Nominacje do nagrody - Fryderyk 2009.
W kategorii "Blues", jedną z pięciu nominowanych płyt jest krążek zespołu Blues Flowers - "Smacznego!".25. października 2008
Emisja wywiadu z Blues Flowers /Robertem i Jaromim/ w Radiu Merkury Poznań. wywiad został przeprowadzony przez Ryszarda Glogera. Zapraszamy: Radio Merkury Poznań, audycja "Muzyczne Radio Merkury", godzina 17:25.


25. października 2008
Premiera naszej nowej płyty pt. "Smacznego!"! Dystrybutorem płyty będzie warszawska firma FONOGRAFIKA. Będzie więc można jej szukać w sieci EMPiK, Media-Markt i we wszystkich innych dobrych sklepach, muzycznych też.


27. września 2008
W Domu Polskim w Zakrzewie odbędzie się nasz benefis z okazji 15-lecia Blues Flowers. Na scenie pojawi się mnóstwo gości (Potwierdzeni na dzisiaj: Kabaret Hrabi, Boogie Boys, Gosia Kościelniak). Impreza będzie biletowana. Bilety nie będą drogie (około 10 PLN), bo będzie ich dużo, a dla Tych, którzy kupią bilet, zapewniamy egzemplarz nowej płyty "Smacznego!" po super promocyjnej cenie (15 PLN) i tzw. kawusię i ciasteczko! W sprawie biletów prosimy kontaktować się z Henrykiem Szopińskim - kom. 602 180 585.


25. lipca 2008
Właśnie ukazał się nowy singiel Blues Flowers "Syrenka blues". To pierwsza płytka promująca naszą nową, piątą w dorobku, płytę zatytułowaną "Smacznego!", która ukaże się 22. września 2008 roku. Od poniedziałku 28. lipca singiel jest polecany na airplay w stacjach radiowych (Radionewsletter.pl). Na singlu dwie wersje piosenki "Syrenka blues" - radiowa i instrumentalna, a także utwór "Trabant blues" - tutaj w wersji koncertowej, nagrany we wrześniu 2006 roku podczas koncertu w studiu warszawskiego Radia Dla Ciebie.


15. lutego 2008
Ponownie bardzo miło nam donieść, że piosenka z gościnnym udziałem Joasi Kołaczkowskiej "Blues o Zenonie L." miała dziś swoją premierę - tym razem w Jedynce Polskiego Radia - w audycji Artura Andrusa "Perły Polskiego Kabaretu"!


17. stycznia 2008
Bardzo miło nam donieść, że dziś piosenka z gościnnym udziałem Asi Kołaczkowskiej "Blues o Zenonie L." miała swoją premierę w Trójce - w audycji Artura Andrusa "Akademia Rozrywki"! Piosenka pochodzi z nowej płyty Blues Flowers pt. "Smacznego!", która ukaże się na wiosnę.


7. lipca 2007
Premiera utworu pt. "Syrenka blues" w Radiu Merkury - Poznań. Czyli po trzech dniach od rozpoczęcia nagrań. Będzie to utwór z pierwszego singla promującego płytę.


4. lipca 2007
Zespół rozpoczął nagrania kolejnej, piątej już płyty. Tytuł płyty ciągle nieznany. Tym razem nagrania mają miejsce w studiu Radia Merkury w Poznaniu. Realizacja: Joachim Krukowski